Nakon velike borbe i nerešenog rezultata u Nišu protiv Car Konstantina 3:3, Prokupčane već danas čeka novo veliko iskušenje i težak posao na domaćem terenu gde će dočekati Moravu iz Vladičinog Hana. Utakmica se igra bez prisustva publike, pa uprava kluba apeluje na verne navijače da ne dolaze na stadion, a čitav tok ove utakmice možete gledati UŽIVO na YouTube kanalu ToplicaPress.

Današnji susret u okviru 25. kola Srpske lige „Istok“ počinje od 15:30 sati, kada će početi i UŽIVO prenos na ovom LINKU.

Inače, prethodna utakmica u Nišu protiv Car Konstantina izazvala je mnogobrojne oprečne komentare, ali i reakciju uprave Topličanina koji su se nakon susreta oglasili i saopštenjem u kome su između ostalog sumnja u regularnost utakmice i dovodi u pitanje nekoliko odluka glavnog sudije Nikole Babića.

Prokupčani smatraju da je prestroga odluka da se pri rezultatu 2:1 do tada odlični odbrambeni igrač Topličanina Boško Ilić posle igranja rukom isključi direktnim crvenim kartonom, zameraju sudiji i na prestrogim faulima koji su svirani gostujućoj ekipi, a sve sporne situacije u korist domaćina iz Niša.

Nakon utakmice bilo je i verbalnih pretnji koje su bile na ivici da prerstu u fizički incident.

Inače, Topličanin je već u prvom delu prvog poluvremena poveo sa 0:1 golom Dušana Stojkovića, igrali su čvrsto u odbrani i iz kontri nekoliko puta ozbiljno ugrozili gol domaće ekipe.

Međutim, nakon prvih 45 minuta nije se više menjao rezultat, a onda na početku drugog dela u samo 3 minuta Car Konstantin dolazi do preokreta i vodstva 2:1.

U 62 minutu glavni sudija isključuje Ilića, pa se u tim trenucima činilo da Prokupčani neće imati snage za preokret.

Desetak minuta pre kraja, odlični Miloš Janković postiže prvi od 2 gola i vraća nadu Topličaninu da mogu do povoljnog rezultata, a u poslednjim trenucima regularnog dela svojim drugim golom i do sva 3 boda.

Potpuno slavlje gostujuće ekipe ipak je pokvario igrač domaće ekipe Stupar, koji na isteku nadoknade vremena u 95 minutu, postiže gol za izjednačenje. I pored značaja utakmice i rezultatskog preokreta, sve je proteklo u fer i korektnoj igri jedne i druge ekipe.

Sve to danas pada u zaborav, a na igračima je da ponove veliki trud, upornost i zalaganje koje su pokazali na prethodnom gostovanju i da u jednoj od važnijih utakmica za nastavak prvenstva, sa direktnim konkurentom za opstanak pokuša da ostvari povoljan rezultat i stigne do nova 3 boda.

OFK Topličanin je trenutno na 17. mestu sa 23 boda, dok je mesto ispod sutrašnji protivnik iz Vladičinog Hana, koja ima i 4 boda zaostatka.